Wystawy Europejskie

Lista znanych nam Wystaw Europejskich (FCI European Dog Show) w układzie chronologicznym, z wyodrębnieniem wyników saluki z Polski.

Dostęp do archiwalnych danych z wystaw – stawek i wyników – bywa mocno utrudniony. Z tego powodu nie do wszystkich udało się zebrać komplet informacji.
W razie wszelkich uwag i uzupełnień danych, w tym na temat udziału polskich psów, prosimy o kontakt – info@saluki.pl

** Skróty użyte w tekście / Abbreviations used in text **

 


1961

  • brak danych nt wystawy
  • Zwyciężczyni Europy: WALA el Saraje – suka

 

1974

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowa Zwyciężczyni Europy: GHAZALA el Saraje – suka
  • Zwycięzcy Europy: Tahawi BURYDOWN ZAFARAN – pies, WASAMA el Saraje – suka

1975

  • brak danych nt wystawy
  • Zwycięzcy Europy: Samoems SODOM – pies, GHAZALA el Saraje – suka

1976

  • brak danych nt wystawy
  • Zwycięzca Europy: Tell al Muquayyar’s ARIFI – pies

1977

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowy Zwycięzca Europy: Lusaki COUNT EBONY – pies
  • Zwycięzca Europy: Samoems SODOM – pies

1978

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowy Zwycięzca Europy: ASSALAM Sawahin – pies
  • Zwycięzcy Europy: Lusaki COUNT EBONY – pies, DARAFI el Ghazal – suka

1980

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowa Zwyciężczyni Europy: Min Ma-Sha QA’SIDA – suka

1982 – BRUKSELA (BE)

  • brak danych nt wystawy
  • Zwycięzcy Europy: XIQUE von der Irminsul – pies, BATSHEBA el Mahbub – suka

1983 – ZURYCH (CH)

  • brak danych nt wystawy
  • Zwycięzcy Europy: KHAZUL al Caliphs – pies, Jen Araby AL KHAMIS – suka, krótkowłosa

1984 – WERONA (IT)

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Europy: Amena XCELLENCY – pies, UNATHA von der Irminsul – suka
  • Zwycięzca Europy: XIQUE von der Irminsul – pies

1985 – LYON (FR)

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Europy: Mata salamata’s WALID AS-SALAAM – pies, ASPHODELE Baghinza – suka
  • Zwycięzcy Europy: Min Ma-Sha UCAR – pies, BIKRI el Rasal – suka

1986

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Europy: Gainborough’s C’MOONSPINNER – pies, GANDHARA Sawahin – suka
  • Zwycięzca Europy: Akkad SHUGURRA-UTU – pies

1987

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Europy: Mata salamata’s CHALID – pies, DAHNA el Rasal – suka
  • Zwyciężczyni Europy: D’Ansor BECKTOR BATHSHEBA – suka

1988 – LUKSEMBURG (LU)

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Europy: NAZIR von der Irminsul – pies, NAOMI von der Irminsul – suka
  • Zwycięzcy Europy: Gamara’s SADOR – pies, Gamara’s TOSCA – suka

1989 – TULLN (AT)

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowa Zwyciężczyni Europy: LYKAON Sawahin – suka

1990 – WERONA (IT)

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Europy: WAZIR von der Irminsul – pies, WAZIRA von der Irminsul – suka
  • Zwyciężczyni Europy: Samoems SUSHMA – suka

1991 – HELSINKI (FI)

  • brak danych nt wystawy
  • Zwyciężczyni Europy: Min Ma-Sha GESA – suka

1992 – DORTMUND (DE)

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowa Zwyciężczyni Europy: Min Ma-Sha ISHTAR – suka

1993 – BUDAPESZT (HU)

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowy Zwycięzca Europy: Baghdad LOOK NO FURTHER – pies
  • Zwycięzcy Europy: Calif KASHMIR – pies, Min Ma-Sha GESA – suka

1994 – LIZBONA (PT)

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Europy: Khayif ESNAN KALIB – pies, QURAISHIY Tal Amal – suka (krótkowłosa)

17-20.08.1995 – MAASTRICHT (NL)

  • brak danych nt wystawy
  • Zwycięzca Europy: Mata salamata’s JADAAN KHAN – pies

1996 – LUKSEMBURG (LU)

  • brak danych nt wystawy

1997 – KOPENHAGA (DK)

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowa Zwyciężczyni EuropyVolante’s ZATHENA – suka
  • Zwycięzcy Europy: Qirmizi BAGHIN – pies, El Hamrah GANESHA – suka

24-26.04.1998 – GENUA (IT)

  • SĘDZIA: nieznany
  • niepełna stawka
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Europy: Baghdad AMBASSADOR – pies, YANAM Tal Amal – suka
  • Zwycięzcy Europy: Magadha SAMOCE – pies, IRIS de Hamadan – suka

14-16.05.1999 – TULLN (AT)

  • SĘDZIA: nieznany
  • niepełna stawka
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowi Zwycięzcy EuropyHAZM HAZIZ Dorr-e-Dorran – pies, Rahima’s BADALIYA AZIN – suka
  • Zwycięzcy Europy: Ghazal Alfarana FEEL MY LUCK – pies, Kayif ESALLAH SALU – suka

27-29.10.2000 – POZNAŃ (PL)

  • Wystawa Europejska + Zwycięzca Polski
  • SĘDZIA: Tibor Brody (HU)
  • Młodzieżowi Zwycięzcy EuropyYEHUDI Al Wahat Tazi – pies, AMONA Al-Isfahan – suka
  • Zwycięzcy Europy: QAALITE DENIZ DEN El Riad – pies, Kirman NEYA – suka

SALUKI Z POLSKI:
ACHNATON KALIF Al Isfahan – kl. młodzieży – bdb III/3
TARIG Sannatis – kl. pośrednia – dosk I/1, CWC
DODONI Defrenatus – kl. otwarta – dosk III/3
BRAJAN SUREN Kambizes – kl. weteranów – nieobecny
Mumtaz GINGER ROGERS – kl. młodzieży – dosk II/3
TOSCA Sannatis – kl. pośrednia – dosk I
Benhaze AS SAADISAH AHARI (import z Polski) – kl. użytkowa – dosk I/1, CWC


20-21.04.2001 – TEL AWIW (IL)

  • SĘDZIA: Carla Molinari (PT)
  • niepełne wyniki
  • brak saluki z Polski
  • Zwycięzcy Europy: MUSTIS’S Arava – pies, Kirman OMARA – suka

9-11.11.2002 – PARYŻ (FR)

  • SĘDZIA: Hassi Assenmacher-Feyel (DE)
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowa Zwyciężczyni Europy: SHALIMAR El Kalb Ajnal – suka
  • Zwycięzcy Europy: El Hamrah FARRAAR – pies, El Hamrah RIWAYA – suka

3-5.10.2003 – BRATYSŁAWA (SK)

  • SĘDZIA: Roberto Veléz Pico (PR)
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowi Zwycięzcy EuropyBELLIK Djaal Lhilal – pies, D’AZIZ AN’NIZAA al Asmaanii – suka
  • Zwycięzcy Europy: Yalameh ARIF – pies, BASMAH BISHAARAH Tal Amal – suka

4-6.06.2004 – BARCELONA (ES)

  • SĘDZIA: nieznany
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowa Zwyciężczyni Europy: Al-Shên SARAFA AL YASHAR – suka
  • Zwycięzcy Europy: Baghdad LATIN LOVER – pies, Al-Shên QADAA BINT ABLA – suka

3-5.06.2005 – TULLN (AT)

  • SĘDZIA: László Erdös (HU)
  • Młodzieżowi Zwycięzcy EuropyAziz VAREDAT – pies, GISHARI NAA’IMAH Al Asmaanii – suka
  • Zwycięzcy Europy: Yalameh ARIF – pies, BASMAH BISHAARAH Tal Amal – suka

SALUKI Z POLSKI:
VERDI KALIT Sannatis (import z Polski) – kl. otwarta – dosk II/4, R-CAC


9-11.06.2006 – HELSINKI (FI)

  • SĘDZIA: Ole Staunskjaer (DK)
  • zgłoszonych 71 saluki – niepełna stawka
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowi Zwycięzcy EuropyAziz YAVAR – pies, Aziz YAGANE – suka
  • Zwycięzcy EuropyTazillah RAJAAH AL-RUBIN – pies, Amiyat ANTS IN THE PANTS – suka
  • Zwycięzcy Europy Weteranów: Aziz KABIR – pies, Aziz MAVADDAT – suka

8-10.06.2007 – ZAGRZEB (HR)

  • SĘDZIA: Louis Catalan (PT)
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowi Zwycięzcy EuropyBAHIIM KHAZZ Al Firdous – pies, KHADIJA KARISTA – suka
  • Zwycięzcy EuropyISWAHR Al Fayed – pies, Anjal Sahara HALIMA – suka
  • Zwycięzcy Europy Weteranów: Badavie NAN TASARION – pies, Aziz MAHTAB – suka

3-5.10.2008 – BUDAPESZT (HU)

  • SĘDZIA: Steffi Kirschbichler (AT)
  • Młodzieżowi Zwycięzcy EuropyLorrequer KAMAL WILL AL QUADAR – pies, GATHIBYYA Djaal Lhilal – suka
  • Zwycięzcy EuropyPadtheway NOTORIUS – pies, Dabka’s HAPPY – suka

SALUKI Z POLSKI:
Mazra’e Gangall BUNNAHABHAIN – kl. młodzieży – dosk III/6


30.05-1.06.2009 – DUBLIN (IE)

  • SĘDZIA: J. Kirk
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowy Zwycięzca EuropyBaghdad BRONZED AUSSIE AT ULMARRA – pies
  • Zwycięzcy EuropyPadtheway NOTORIUS – pies, Ulmarra HABIBI AT KAHRAMAN – suka
  • Zwycięzca Europy WeteranówAbu Baqr’s DAFTARDARI – pies

30.09-3.10.2010 – CELJE (SI)

  • SĘDZIA: Miklós Levente (HU)
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowi Zwycięzcy EuropyDel Borghino OSCARDELARENTA – pies, AZHARA Al Zahra – suka
  • Zwycięzcy Europy: Shiraz CALIFORNIA DREAMIN’ – pies, GATHIBIYYA Djaal Lhilal – suka
  • Zwycięzca Europy Weteranów: Amiyat ANAKIN – pies

1-4.09.2011 – LEEUWARDEN (NL)

  • SĘDZIA: Stelios Makaritis (GR)
  • brak saluki z Polski
  • niepełne wyniki
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Europy: Aziz IHSAN – pies, Qirmizi MAGNOLIA – suka
  • Zwycięzcy EuropyShiraz CALIFORNIA DREAMIN’ – pies, HADISE Har Kala Rachi – suka
  • Zwycięzcy Europy WeteranówAbu Baqrʼs DAFTARDARI – pies, GENTILLE GODELIEVE el Gisou – suka

5-7.10.2012 – BUKARESZT (RO)

  • SĘDZIA: Attila Kelemen (RO)
  • niepełna stawka
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowa Zwyciężczyni Europy: El-Ubaid’s SOMERIAN QUEEN – suka
  • Zwycięzcy EuropyBasarat Karim CAMERON SANJAR – pies, AZHARA Al Zahra – suka
  • Zwycięzca Europy Weteranów: YAMAL del Monte de Haya – pies

29.08-1.09.2013 – GENEWA (CH)

  • SĘDZIA: Göran Bodegård (SE)
  • zgłoszonych 29 saluki – niepełna stawka
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowy Zwycięzca EuropyMajo’s BEEMIN – pies
  • Zwycięzcy Europy: Elamir ANJAL SAHARA CLASSIC HABIBI – pies, KAMILA Djaal Lhilal – suka

23-26.10.2014 – BRNO (CZ)

  • SĘDZIA: Hana Petrusová (CZ)
  • Młodzieżowi Zwycięzcy EuropyKan-Ya-Ma-Kan LUQMAAN – pies, Salmanazar BEAUTY NANALI – suka
  • Zwycięzcy EuropyKhyrisma Anistana AVATAR AT YARAN – pies, GOLI GOLBAHAR Danone – suka
  • Zwycięzcy Europy Weteranów: FURAT Ter Dolen – pies, KHADIJA KARISTA – suka

SALUKI Z POLSKI:
Arabica BASIM – kl. otwarta – dosk I/2, CAC
Arabica BELLIS BELLAGIO – kl. otwarta – nieobecny
Arabica ALI CHALCHAS – kl. championów – nieobecny


4-6.09.2015 – OSLO / LILLESTRØM (NO)

  • SĘDZIA: Juan Carlos Vasconsellos (PY)
  • Młodzieżowi Zwycięzcy EuropyBaklava’s SPECIAL EDITION – pies, Baklava’s MAGIC EDITION – suka
  • Zwycięzcy Europy: Qirmizi MERIDIAN – pies, Dabka’s MICHELLE – suka
  • Zwycięzca Europy WeteranówEl Hamrah CHASON-SHIR – pies

SALUKI Z POLSKI:
J.A.Y. JP ARABIAN SONG – kl. młodzieży – dosk -/6


26-28.08.2016 – BRUKSELA (BE)

  • SĘDZIA: Catarina Molinari (PT)
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Europy: Aziz PACIFICO – pies, RACHELZOE Del Borghino – suka
  • Zwycięzcy Europy: CROWNED HEAD Il Bahara – pies, Amal Hayati ORAYAH ZA’NYAH AL SAHRA – suka
  • Zwyciężczyni Europy Weteranów: KHADIJA KARISTA – suka

PSY Z POLSKI:
Arabica BASIM – kl. użytkowa – nieobecny


24-27.08.2017 – KIJÓW (UA)

  • SĘDZIA: Carla Molinari (PT)
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowa Zwyciężczyni Europy: GLORIA Al Zahra – suka
  • Zwycięzcy Europy: CROWNED HEAD Il Bahara – pies, ASALI Aurum Bohemia – suka
  • Zwyciężczyni Europy WeteranówAl-Shên ELHAMA – suka

11-14.10.2018 – WARSZAWA / NADARZYN (PL)

  • SĘDZIA: Vlastislav Vojtek (SK)
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Europy: GAZALI REY Tall Afar – pies, Salgrey’s MIRANDA – suka
  • Zwycięzcy Europy: Aziz PACIFICO – pies, Aziz PALMIRA – suka
  • Zwycięzcy Europy Weteranów: AMANI Sayah – pies, Al-Shên ELHAMA – suka

PSY Z POLSKI:
– BUSHRA BAHABAD Alhaya – kl. szczeniąt – OB IV/4
Yalameh SHIR KHAN – kl. szczeniąt – OB III
RONI Sannatis – kl. młodzieży – bdb -/6
Wynsyr Baghdad DREAM OF ARABICA – kl. młodzieży – bdb -/6
Arabica DESOTO – kl. pośrednia – nieobecny
Arabica DJIN – kl. otwarta – bdb -/8
AZAR SAFARI Alhaya – kl. otwarta – bdb -/8
Bel Etual LUXOR – kl. otwarta – dosk I/8, CWC, R-CACIB
SHAPOUR Karsziptar – kl. użytkowa – bdb I/1
AZULU SUEZ Alhaya – kl. championów – bdb -/8
Elamir FAIZ AL ANDALUS – kl. championów – dosk IV/8
Dabka’s RAMON – kl. championów – nieobecny
Al Nafiseh GHASSEDAK – kl. szczeniąt – WO I/6, European Future, BOP, BIS-P I
CORNELIA av Min Tera – kl. szczeniąt – OB -/6
FLORENCE Aliuzija – kl. szczeniąt – WO III/6
Salgrey’s OCTAVE – kl. szczeniąt – OB -/6
HEATHER Farlat – kl. młodzieży – bdb -/8
LA MARTELLA Farlat – kl. młodzieży – dosk IV/8
Amiyat ENISCA – kl. pośrednia – dosk II/3
Arabica DESIRE – kl. pośrednia – dosk I/3, CWC
ALIKA SUNSHINE Alhaya (import z Polski) – kl. otwarta – nieobecna
Dabka’s SURMA – kl. otwarta – bdb -/6
– Kabeerah BELDIS – kl. otwarta – bdb IV/6
Sivatagi Tündérek BÉKÉS – kl. otwarta – bdb III/6
EL CASAR Farlat – kl. użytkowa – bdb I/2
MARAM Farlat – kl. użytkowa – bdb II/2
Arabica CARRERA – kl. championów – dosk -/6
Ta’zim  FARAZA FADILAH – kl. weteranów – dosk III/4


14-16.06.2019 – WELS (AT)

  • SĘDZIA: Peter Friedrich (DE)
  • Młodzieżowi Zwycięzcy EuropyBRUNELLOCUCINELLI del Borghino – pies, Salgrey’s ONAIFA AL NAFISEH – suka
  • Zwycięzcy Europy: OMAN SAID Ter Dolen – pies, GLORIA Al Zahra – suka
  • Zwycięzcy Europy Weteranów: ZACCARIA – pies, AZHARA Al Zahra – suka

PSY Z POLSKI:
Bel Etual DELUX – kl.szczeniąt: WO I/1, European Future, BOP
Bel Etual LUXOR – kl.otwarta: dosk IV/10
Dabka’s RAMON – kl.championów: dosk IV/7
Bel Etual DIOR – kl.szczeniąt: WO I/2, European Future
Al Nafiseh GHASSEDAK – kl.młodzieży: dosk IV/8

0

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *