Wystawy Światowe

Lista znanych nam Wystaw Światowych (FCI World Dog Show) w układzie chronologicznym, z wyodrębnieniem wyników saluki z Polski.

Dostęp do archiwalnych danych z wystaw – stawek i wyników – bywa mocno utrudniony. Z tego powodu nie do wszystkich udało się zebrać komplet informacji.
W razie wszelkich uwag i uzupełnień danych, w tym na temat udziału polskich psów, prosimy o kontakt – info@saluki.pl

** Skróty użyte w tekście / Abbreviations used in text **

 

1935 – FRANKFURT (DE)

  • brak danych nt wystawy
  • Zwycięzcy Świata: MARDUK el Saluk – pies, NAJ el Saluk – suka

1956 – DORTMUND (DE)

  • brak danych nt wystawy
  • Zwycięzcy Świata: BERYLL el Schahin – pies, LA’ALI el Saraje – suka

1971 – BUDAPESZT (HU)

  • brak danych nt wystawy
  • Zwycięzcy Świata: LA’AL el Saraje – pies, DAFFKA el Saraje – suka

1972 – ? (BR)

  • brak danych nt wystawy

1973 – DORTMUND (DE)

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowy Zwycięzca Świata: BALASH el Kaschgai – pies
  • Zwycięzcy Świata: Tahawi VASH GAMARA – pies, Seafleet CARMEN – suka

1974 – PARYŻ (FR)

  • brak danych nt wystawy
  • Zwycięzcy Świata: Tahawi VASH GAMARA – pies, Monab SARA GAMARA lub WASAMA el Saraje – suka

1975 – RABAT (MA)

  • brak danych nt wystawy

1976 – INNSBRUCK (AT)

  • brak danych nt wystawy
  • Zwycięzcy Świata: Crown Crest MOON SHADOW – pies, Bigalla’s AIISCHA – suka

1977 – HERNING (DK)

  • brak danych nt wystawy

1978 – MEKSYK (MX)

  • brak danych nt wystawy

1979 – BERNO (CH)

  • brak danych nt wystawy
  • Zwycięzca Świata: Crown Crest RED ROYALE – pies

1980 – WERONA (IT)

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowy Zwycięzca Świata: Crown Crest DSCHINGIS KHAN – pies
  • Zwycięzcy Świata: Samoems SODOM – pies, BUL-BUL el Ghazal – suka

1981 – DORTMUND (DE)

  • brak danych nt wystawy
  • Best In Show wygrywa saluki – Saliha DEIANIRA!
  • Młodzieżowa Zwyciężczyni Świata: NAKHI-PERI el Ghazal – suka
  • Zwycięzcy Świata: Samoems SODOM – pies, Saliha DEIANIRA – suka

BRAK DANYCH

  • 1982 – Tokio (JP)
  • 1983 – Madryd (ES)
  • 1984 – Acapulco (MX)

1985 – AMSTERDAM (NL)

  • brak danych nt wystawy
  • Best In Show wygrywa saluki – ABRISA vom Felsenkeller!
  • Młodzieżowa Zwyciężczyni Świata: Gainbourough’s ARDLAIN-ELSA – suka
  • Zwycięzcy Świata: Peerskampen CHARIF – pies, ABRISA vom Felsenkeller – suka

1986 – TULLN (AT)

  • brak danych nt wystawy
  • Best In Show ponownie wygrywa saluki – ABRISA vom Felsenkeller!
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: Gamara’s SADOR – pies, GANDHARA Sawahin – suka
  • Zwycięzcy Świata: ASAD az Allman – pies, ABRISA vom Felsenkeller – suka

26-27.06.1987 – TEL AVIV (IL)

  • SĘDZIA: Robert Stein (USA)
  • zgłoszonych 7 saluki – 6 z Izraela, 1 z Holandii
  • brak saluki z Polski
  • brak stawki i wyników szczegółowych
  • Zwycięzca Świata: Samoems SEHMUZ BEY – pies

1988 – LIMA (PE)

  • brak danych nt wystawy

1989 – KOPENHAGA (DK)

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowy Zwycięzca Świata: Samoems SAIS – pies
  • Zwycięzcy Świata: Samoems SARKIS – pies, El Hamrah GIAH lub Samoems SCHUNDAVARI – suka

6.07.1990 – BRNO (ówcześnie Czechosłowacja)

  • SĘDZIOWIE: Maria Kavčič (ówcześnie Jugosławia) – psy; Maciej Lipiec (PL) – suki
  • brak wyników szczegółowych
  • Młodzieżowa Zwyciężczyni Świata: MURHANY Sawahin – suka
  • Zwycięzcy Świata: Mata salamata’s AGA KHAN – pies, Mata salamata’s IIZIIS – suka

SALUKI Z POLSKI:
BEY ACHIASZ od Gustawa – kl. championów


1991 – DORTMUND (DE)

  • brak danych nt wystawy
  • Zwycięzcy Świata: NABUKO – pies, Samoems SARVATH – suka

1992 – WALENCJA (ES)

  • brak danych nt wystawy

1993 – BUENOS AIRES (AR)

  • brak danych nt wystawy

9-12.06.1994 – BERNO (CH)

  • SĘDZIOWIE: Dagmar Hintzenberg-Freisleben (DE) – psy; M.E. Gorske (USA) – suki, BOB
  • brak saluki z Polski
  • brak wyników szczegółowych
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: QASH’AM Tal Amal – pies, ATEIYA Dahabi – suka
  • Zwycięzcy Świata: Mata salamata’s JADAAN KHAN – pies, MUNYAH Sawahin – suka

6.06.1995 – BRUKSELA (BE)

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: Walishbury JHINOTHEUS YAZID – pies, BATALA Dahabi – suka
  • Zwycięzcy Świata: Wallaby’s KARRAM KIYAR – pies, Samoems SARVATH – suka

7.06.1996 – WIEDEŃ (AT) / BUDAPESZT (HU)

  • brak danych nt wystawy
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: FANAR Dorr-e-Dorran – pies, SHARINA Sawahin – suka
  • Zwycięzcy Świata: Khayif ESNAN KHALIB – pies, Khayif EMBARIH SOUMAK – suka

1997 – SAN JUAN (PR)

  • brak danych nt wystawy

1998 – HELSINKI (FI)

  • brak danych nt wystawy
  • Zwycięzca Świata: Baghdad GLOBETROTTER – pies

1999 – MEKSYK (MX)

  • brak danych nt wystawy
  • Zwycięzca Świata: Baghdad CREME DE LA CREME – pies

 

22-25.06.2000 – MEDIOLAN (IT)

  • SĘDZIA: nieznany
  • niepełna stawka
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: Kan-Ya-Ma-Kan BURKHAN HAZIM – pies, Tin Hinan’s HALEEMAH – suka
  • Zwycięzcy Świata: GEJRAN Dorr-e-Dorrân – pies, Al-Aziziah MUJIID – suka

8-10.06.2001 – PORTO (PT)

  • SĘDZIOWIE: Magnus Hagstedt (SE), Kenneth Edh (SE)
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: RAQUIM-CHALID Al Firdous – pies, Qirmizi ENYELLE – suka
  • Zwycięzcy Świata: Qirmizi CARTHAGO – pies, El Hamrah RIWAYA – suka

4-7.07.2002 – AMSTERDAM (NL)

  • SĘDZIOWIE: E.R.E. Grevelt (NL) – psy i suki (kl. młodzieży), Wilfriede Schwerm-Hahne (DE) – suki (bez kl. młodzieży)
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: Yalameh ARIF – pies, Edisova BEHIRA EMINA – suka
  • Zwycięzcy Świata: KAROUAN min Daràzja Lóewwla – pies, Khalils GAMIDA – suka

29.05-1.06.2003 – DORTMUND (DE)

  • SĘDZIOWIE: Ute Lennartz (DE) – psy; Terry Thorn (GB) – suki + BOB
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: VERDI KALIT Sannatis – pies, Al-Shên QADAA BINT ABLA – suka
  • Zwycięzcy Świata: Rahima’s BEHROUZ EL HOR – pies, WALISHA Sawahin – suka

SALUKI Z POLSKI:
VERDI KALIT Sannatis – kl. młodzieży – dosk I/23, CAJC, Mł.Zw.Św. 2003
Benhaze AS SAADISAH AHARI – kl. championów – dosk -/14


15-18.04.2004 – RIO DE JANEIRO (BR)

  • SĘDZIA: Jorge Nallem (UY)
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowy Zwycięzca Świata: Hyrkanya AHRAM-MUAD’DIB – pies
  • Zwycięzcy ŚwiataAnjal Sahara HABIB – pies, Anjal Sahara IMAN – suka

7-10.07.2005 – BUENOS AIRES (AR)

  • SĘDZIA: nieznany
  • możliwe, że stawka niepełna w klasach szczeniąt i młodzieży
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: ARIES Do Pontal Da Solidao – pies, El-Ubaid’s KHURASAN CLASSIC SALQUE – suka
  • Zwycięzcy ŚwiataAnjal Sahara HASSAN – pies, Anjal Sahara MALAISSA – suka

10-12.11.2006 – POZNAŃ (PL)

  • SĘDZIA: Kenneth Edh (SE)
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: Badavie HEAT OF THE NIGHT – pies, Dabka’s FAME – suka
  • Zwycięzcy ŚwiataAmiyat ANAKIN – pies, CAITLYN Djaal Lhilal – suka

SALUKI Z POLSKI:
ABU AL-HUSN Atabulus – kl. młodzieży – nieobecny
AL-ASAD Atabulus – kl. młodzieży – dosk -/6
VERDI KALIT Sannatis (import z Polski) – kl. championów – bdb -/11
ZAFIR Omid Lahestani – kl. championów – bdb -/11
AYAH Atabulus – kl. pośrednia – bdb I/2
Simhearth NASARI – kl. pośrednia – bdb II/2
ZIBA Omid Lahestani – kl. otwarta – dosk I/2, CWC
VIVIENNE Sannatis – kl. championów – dosk -/12
WESTA Sannatis (import z Polski) – kl. championów – dosk -/12
SAMBA PA-TI Resuruss – kl. weteranów – dosk II/2


2007 – MEKSYK (MX)

  • brak danych nt wystawy

3-6.07.2008 – SZTOKHOLM (SE)

  • SĘDZIOWIE: Norman Huidobro-Corbett (ES) – psy; Bo Bengtson (USA) – suki, BOB
  • wg danych w sieci, zgłoszonych było 99 saluki – możliwy brak w stawce psów nieobecnych
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: Feisal’s FADIL FARIQ IBN SALAR – pies, GATHIBIYYA Djaal Lhilal – suka
  • Zwycięzcy ŚwiataAmiyat ANAKIN – pies, Amiyat ANTS IN THE PANTS – suka
  • Zwycięzcy Świata Weteranów: BURA of Classic Salque – pies, Badavie PHARAZ – suka

8-11.10.2009 – BRATYSŁAWA (SK)

  • SĘDZIOWIE: Tatjana Urek (SI) – szczenięta, weterany; Espen Engh (NO) – pozostałe klasy
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: Badavie MANAQUENTA – pies, Kehailan LAURA BAGGINS – suka
  • Zwycięzcy ŚwiataShiraz CALIFORNIA DREAMIN’ – pies, Aziz XANOM – suka
  • Zwycięzcy Świata Weteranów: Badavie SEREGON CAMEL – pies, Badavie PHARAZ – suka

SALUKI Z POLSKI:
Mazra’e Gangall BUNNAHABHAIN – kl. otwarta – dosk II/19, R-CAC
Simhearth NASARI – dosk -/13


24-27.06.2010 – HERNING (DK)

  • SĘDZIOWIE: Annette Bystrup (DK) – psy; Tamás Jakkel (HU) – suki + BOB
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: Elamir ARMANI – pies, Aziz FAZEL – suka
  • Zwycięzcy ŚwiataDahaqin ASIQ AJABAN – pies, DAKIRA Sawahin – suka
  • Zwycięzcy Świata Weteranów: Badavie SEREGON CAMEL – pies, Badavie ZERINDE – suka

7-10.07.2011 – PARYŻ (FR)

  • SĘDZIOWIE: Jean Brixhe (BE) – psy; Alain Campagne (FR) – suki
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: JAMAAL-AMIR Djaal Lhilal – pies, Elamir BELA BURBERRY – suka
  • Zwycięzcy ŚwiataEL EBONY d’Alfabia – pies, DAKIRA Sawahin – suka
  • Zwycięzcy Świata Weteranów: Abu Baqr’s DAFTARDARI – pies, Shafaq PRISCILLA PALJETTE – suka

SALUKI Z POLSKI:
LATISHA Sannatis – kl. championów – dosk -/15
Simhearth NASARI – kl. championów – dosk -/15
Ta’zim FARAZA FADILAH – kl. młodzieży – dosk -/16


18-20.05.2012 – SALZBURG (AT)

  • SĘDZIA: Peter Friedrich (DE)
  • Best In Show wygrywa saluki – Shiraz CALIFORNIA DREAMIN’!
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: Dabka’s MACKENZI – pies, Badavie SKYLIGHT – suka
  • Zwycięzcy ŚwiataShiraz CALIFORNIA DREAIN’ – pies, Al-Shên ELHAMA – suka
  • Zwycięzcy Świata Weteranów: Amiyat ANAKIN – pies, Dabka’s CASSANDRA – suka

SALUKI Z POLSKI:
Mazra’e Gangall AUSTIN TEXAS – kl. młodzieży – nieobecny
Yashars DALAMAN NAHID – kl. otwarta – dosk -/11


15-19.05.2013 – BUDAPESZT (HU)

  • SĘDZIOWIE: C.V. Sudarsan (IN) – suki; El Baroudi Abderrahim (MA) – psy + BOB
  • niepełna stawka
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: SHADAAN IBN ALI von der Irminsul – pies, ALISHA SAIDA Kambizes – suka
  • Zwycięzcy ŚwiataOSCARDELARENTA del Borghino – pies, VIVIENNEWESTWOOD del Borghino – suka
  • Zwycięzcy Świata Weteranów: Yalameh ESHENDI – pies, Badavie DIAMONDS ARE FOREVER – suka

SALUKI Z POLSKI:
CAESAR Yrtep – kl. championów – dosk 7/14
ALISHA SAIDA Kambizes – kl. młodzieży – dosk I/?, Mł.Zw.Św. 2013


8-10.08.2014 – HELSINKI (FI)

  • SĘDZIA: John Philip (IN)
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: Matanah’s BENJAMIN – pies, El Hamrah KARENZA – suka
  • Zwycięzcy Świata: Al Wathba BAHRAM AL NADIR – pies, Qirmizi MAGNOLIA – suka
  • Zwycięzcy Świata Weteranów: EL Hamrah CHASON-SHIR – pies, Aziz XANOM – suka

10-14.06.2015 – MEDIOLAN (IT)

  • SĘDZIA: Gerard Jipping (NL)
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: STUARTWEITZMAN del Borghino – pies, TORYBURCH del Borghino – suka
  • Zwycięzcy Świata: JAMAAL-AMIR Djaal Lhilal – pies, Lily-Rose’s OMADEI – suka
  • Zwycięzcy Świata Weteranów: Badavie KONQUESTADOR – pies, KHADIJA KARISTA – suka

SALUKI Z POLSKI:
AL’SARIF Kambizes – kl. otwarta – dosk -/14
J.A.Y. JP ARABIAN SONG – kl. młodzieży – dosk III/8
ALISHA SAIDA Kambizes – kl. championów – dosk -/20


23-26.06.2016 – MOSKWA (RU)

  • SĘDZIA: Peter Friedrich (DE)
  • brak saluki z Polski
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: Shawati VARVATOS – pies, Pazada SAHARA SUNRISE – suka
  • Zwycięzcy Świata: Badavie PRINCE CHARMING – pies, MINA LO’AB Har Kala Rachi – suka
  • Zwycięzca Świata Weteranów: Basarat Karim CAMERON SANJAR – pies, Gleizz BLACK PEARL – suka

8-12.11.2017 – LIPSK (DE)

  • SĘDZIOWIE: Lotte Jørgensen (DK) – suki; Ute Lennartz (DE) – psy, BOB
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: Elamir GYPSY POWER – pies, Qirmizi QUINNTESSENCE – suka
  • Zwycięzcy Świata: Aziz PACIFICO – pies, Aziz QITARAH – suka
  • Zwycięzcy Świata Weteranów: Dabka’s ITALY – pies, Badavie MIRIEL – suka

SALUKI Z POLSKI:
Zadonas DAKKAR – kl. szczeniąt – WO III/5
ALIYAR SAHARA Alhaya – kl. młodzieży – bdb -/13
Arabica DESOTO – kl. młodzieży – bdb -/13
BADY SZACH Sannatis (import z Polski) – kl. championów – nieobecny
Arabica BASIM – kl. użytkowa – dosk III/4
Elamir FAIZ AL ANDALUS – kl. otwarta – dosk -/14
Arabica DESIRE – kl. młodzieży – dosk -/14
Sivatagi Tündérek BÉKÉS – kl. młodzieży – dosk V/14
ASHIKA SUNRISE Alhaya – kl. pośrednia – bdb -/15
GIULIETTA Al Zahra – kl. pośrednia – bdb -/15
Arabica BASANTI – kl. championów – dosk -/17
EL CASAR Farlat – kl. użytkowa – nieobecna
J.A.Y. JP ARABIAN SONG – kl. otwarta – dosk III/15



9-12.08.2018 – AMSTERDAM (NL)

  • SĘDZIA: Stelios Makaritis (GR)
  • Młodzieżowi Zwycięzcy Świata: Zadonas DURANDAL – pies, HARMONY Al Zahra – suka
  • Zwycięzcy Świata: Qirmizi OVATION – pies, Aziz QISMAH – suka
  • Zwycięzcy Świata Weteranów: Badavie MANAQUENTA – pies, Badavie MIRIEL – suka

SALUKI Z POLSKI:
Wynsyr Baghdad DREAM OF ARABICA – kl. młodzieży – bdb -/15
Zadonas DAKKAR – kl. młodzieży – dosk -/15
Arabica DESOTO – kl. pośrednia – nieobecny
SHAPOUR Karsziptar – kl. użytkowa – dosk I/2, BOB Psów Użytkowych
AL’SARIF Kambizes – kl. championów – dosk -/18
Dabka’s RAMON – kl. championów – dosk II/18, R-CAC, R-CACIB
Arabica DESIRE – kl. pośrednia – dosk III
ALISHA SAIDA Kambizes – kl. championów – dosk -/17


30.04-3.05.2019 – SHANGHAI (CN)

  • SĘDZIA: David Miller (USA)
  • brak saluki z Polski
  • Zwycięzcy Świata: CAKRA JP DHARMA ONE HEART – pies, KAMILA Djaal Lhilal – suka

  • 23-26.04.2020 – MADRYT (ES)
  • 30.09-3.10.2021 – BRNO (CZ)
  • 2022 – BRAZYLIA
  • 24-27.08.2023 – GENEWA (CH)
  • 27-30.04.2024 – KIJÓW (UA)
0

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *