Wystawy Światowe

Lista znanych nam Wystaw Światowych (FCI World Dog Show) w układzie chronologicznym, z wyodrębnieniem wyników saluki z Polski.

Dostęp do archiwalnych danych z wystaw – stawek i wyników – bywa mocno utrudniony. Z tego powodu nie do wszystkich udało się zebrać komplet informacji.
W razie wszelkich uwag i uzupełnień danych, w tym na temat udziału polskich psów, prosimy o kontakt – info@saluki.pl

** Skróty użyte w tekście / Abbreviations used in text **

 

BRAK DANYCH:

  • 1935 – Frankfurt (DE)
  • 1956 – Dortmund (DE)
  • 1971 – Budapeszt (HU)
  • 1972 – ? (BR)
  • 1973 – Dortmund (DE)
  • 1974 – Paryż (FR)
  • 1975 – Rabat (MA)
  • 1976 – Innsbruck (AT)
  • 1977 – Herning (DK)
  • 1978 – Meksyk (MX)
  • 1979 – Berno (CH)
  • 1980 – Werona (IT)
  • 1981 – Dortmund (DE) – Best In Show wygrywa saluki – Saliha DEIANIRA!
  • 1982 – Tokio (JP)
  • 1983 – Madryd (ES)
  • 1984 – Acapulco (MX)
  • 1985 – Amsterdam (NL) – Best In Show wygrywa saluki – ABRISA vom Felsenkeller!
  • 1986 – Tulln (AT) – Best In Show ponownie wygrywa saluki – ABRISA vom Felsenkeller!

 


26-27.06.1987 – TEL AVIV (IL)

  • SĘDZIA: Robert Stein (USA)
  • zgłoszonych 7 saluki – 6 z Izraela, 1 z Holandii
  • brak saluki z Polski
  • brak stawki i wyników szczegółowych

 


BRAK DANYCH:

  • 1988 – Lima (PE)
  • 1989 – Kopenhaga (DK)

 


6.07.1990 – BRNO (ówcześnie Czechosłowacja)

  • SĘDZIOWIE: Maria Kavčič (ówcześnie Jugosławia) – psy; Maciej Lipiec (PL) – suki
  • brak wyników szczegółowych

SALUKI Z POLSKI:
BEY ACHIASZ od Gustawa – kl. championów


BRAK DANYCH:

  • 1991 – Dortmund (DE)
  • 1992 – Walencja (ES)
  • 1993 – Buenos Aires (AR)

 


9-12.06.1994 – BERNO (CH)

  • SĘDZIOWIE: Dagmar Hintzenberg-Freisleben (DE) – psy; M.E. Gorske (USA) – suki, BOB
  • brak saluki z Polski
  • brak wyników szczegółowych

 


BRAK DANYCH:

  • 6.06.1995 – Bruksela (BE)
  • 7.06.1996 – Wiedeń (AT) / Budapeszt (HU)
  • 1997 – San Juan (PR)
  • 1998 – Helsinki (FI)
  • 1999 – Meksyk (MX)

 


22-25.06.2000 – MEDIOLAN (IT)

  • SĘDZIA: nieznany
  • niepełna stawka
  • brak saluki z Polski

8-10.06.2001 – PORTO (PT)

  • SĘDZIOWIE: Magnus Hagstedt (SE), Kenneth Edh (SE)
  • brak saluki z Polski

4-7.07.2002 – AMSTERDAM (NL)

  • SĘDZIOWIE: E.R.E. Grevelt (NL) – psy i suki (kl. młodzieży), Wilfriede Schwerm-Hahne (DE) – suki (bez kl. młodzieży)
  • brak saluki z Polski

29.05-1.06.2003 – DORTMUND (DE)

  • SĘDZIOWIE: Ute Lennartz (DE) – psy; Terry Thorn (GB) – suki + BOB

SALUKI Z POLSKI:
VERDI KALIT Sannatis (import z Polski) – kl. młodzieży – dosk I/23, CAJC, Mł.Zw.Św. 2003
Benhaze AS SAADISAH AHARI – kl. championów – dosk -/14


15-18.04.2004 – RIO DE JANEIRO (BR)

  • SĘDZIA: Jorge Nallem (UY)
  • brak saluki z Polski

7-10.07.2005 – BUENOS AIRES (AR)

  • SĘDZIA: nieznany
  • możliwe, że stawka niepełna w klasach szczeniąt i młodzieży
  • brak saluki z Polski

10-12.11.2006 – POZNAŃ (PL)

  • SĘDZIA: Kenneth Edh (SE)

SALUKI Z POLSKI:
ABU AL-HUSN Atabulus – kl. młodzieży – nieobecny
AL-ASAD Atabulus – kl. młodzieży – dosk -/6
VERDI KALIT Sannatis (import z Polski) – kl. championów – bdb -/11
ZAFIR Omid Lahestani – kl. championów – bdb -/11
AYAH Atabulus – kl. pośrednia – bdb I/2
Simhearth NASARI – kl. pośrednia – bdb II/2
ZIBA Omid Lahestani – kl. otwarta – dosk I/2, CWC
VIVIENNE Sannatis – kl. championów – dosk -/12
WESTA Sannatis (import z Polski) – kl. championów – dosk -/12
SAMBA PA-TI Resuruss – kl. weteranów – dosk II/2


BRAK DANYCH:

  • 2007 – Meksyk (MX)

 


3-6.07.2008 – SZTOKHOLM (SE)

  • SĘDZIOWIE: Norman Huidobro-Corbett (ES) – psy; Bo Bengtson (USA) – suki, BOB
  • wg danych w sieci, zgłoszonych było 99 saluki – możliwy brak w stawce psów nieobecnych
  • brak saluki z Polski

8-11.10.2009 – BRATYSŁAWA (SK)

  • SĘDZIOWIE: Tatjana Urek (SI) – szczenięta, weterany; Espen Engh (NO) – pozostałe klasy

SALUKI Z POLSKI:
Mazra’e Gangall BUNNAHABHAIN – kl. otwarta – dosk II/19, R-CAC
Simhearth NASARI – dosk -/13


24-27.06.2010 – HERNING (DK)

  • SĘDZIOWIE: Annette Bystrup (DK) – psy; Tamás Jakkel (HU) – suki + BOB
  • brak saluki z Polski

7-10.07.2011 – PARYŻ (FR)

  • SĘDZIOWIE: Jean Brixhe (BE) – psy; Alain Campagne (FR) – suki

SALUKI Z POLSKI:
LATISHA Sannatis – kl. championów – dosk -/15
Simhearth NASARI – kl. championów – dosk -/15
Ta’zim FARAZA FADILAH – kl. młodzieży – dosk -/16


18-20.05.2012 – SALZBURG (AT)

  • SĘDZIA: Peter Friedrich (DE)
  • Best In Show wygrywa saluki – Shiraz CALIFORNIA DREAMIN’!

SALUKI Z POLSKI:
Mazra’e Gangall AUSTIN TEXAS – kl. młodzieży – nieobecny
Yashars DALAMAN NAHID – kl. otwarta – dosk -/11


15-19.05.2013 – BUDAPESZT (HU)

  • SĘDZIOWIE: C.V. Sudarsan (IN) – suki; El Baroudi Abderrahim (MA) – psy + BOB
  • niepełna stawka

SALUKI Z POLSKI:
ALISHA SAIDA Kambizes – kl. młodzieży – dosk I/?, Mł.Zw.Św. 2013


8-10.08.2014 – HELSINKI (FI)

  • SĘDZIA: John Philip (IN)
  • brak saluki z Polski

10-14.06.2015 – MEDIOLAN (IT)

  • SĘDZIA: Gerard Jipping (NL)

SALUKI Z POLSKI:
AL’SARIF Kambizes – kl. otwarta – dosk -/14
J.A.Y. JP ARABIAN SONG – kl. młodzieży – dosk III/8
ALISHA SAIDA Kambizes – kl. championów – dosk -/20


23-26.06.2016 – MOSKWA (RU)

  • SĘDZIA: Peter Friedrich (DE)
  • brak saluki z Polski

8-12.11.2017 – LIPSK (DE)

  • SĘDZIOWIE: Lotte Jørgensen (DK) – suki; Ute Lennartz (DE) – psy, BOB

SALUKI Z POLSKI:
Zadonas DAKKAR – kl. szczeniąt – WO III/5
ALIYAR SAHARA Alhaya – kl. młodzieży – bdb -/13
Arabica DESOTO – kl. młodzieży – bdb -/13
BADY SZACH Sannatis (import z Polski) – kl. championów – nieobecny
Arabica BASIM – kl. użytkowa – dosk III/4
Elamir FAIZ AL ANDALUS – kl. otwarta – dosk -/14
Arabica DESIRE – kl. młodzieży – dosk -/14
Sivatagi Tündérek BÉKÉS – kl. młodzieży – dosk V/14
ASHIKA SUNRISE Alhaya – kl. pośrednia – bdb -/15
GIULIETTA Al Zahra – kl. pośrednia – bdb -/15
Arabica BASANTI – kl. championów – dosk -/17
EL CASAR Farlat – kl. użytkowa – nieobecna
J.A.Y. JP ARABIAN SONG – kl. otwarta – dosk III/15



9-12.08.2018 – AMSTERDAM (NL)

  • SĘDZIA: Stelios Makaritis (GR)

SALUKI Z POLSKI:
Wynsyr Baghdad DREAM OF ARABICA – kl. młodzieży – bdb -/15
Zadonas DAKKAR – kl. młodzieży – dosk -/15
Arabica DESOTO – kl. pośrednia – nieobecny
SHAPOUR Karsziptar – kl. użytkowa – dosk I/2, BOB Psów Użytkowych
AL’SARIF Kambizes – kl. championów – dosk -/18
Dabka’s RAMON – kl. championów – dosk II/18, R-CAC, R-CACIB
Arabica DESIRE – kl. pośrednia – dosk III
ALISHA SAIDA Kambizes – kl. championów – dosk -/17


30.04-3.05.2019 – SHANGHAI (CN)

  • SĘDZIA: David Miller (USA)
0

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *